Naujiena

„Veikmės statybos“ pastatyta SEB banko būstinė siekia aukščiausio BREEAM standarto

2020 07 09

Birželį baigtas statyti naujasis SEB banko administracinis pastatas Konstitucijos pr. Vilniuje siekia aukščiausio BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) įvertinimo – pastatas buvo suprojektuotas ir statomas pagal BREEAM metodą, todėl visas statybų procesas organizuotas laikantis pagrindinių šio metodo nuostatų – naudotos itin kokybiškos ekologiškos medžiagos, taikyti pažangūs sprendimai, siekiant kuo mažesnio poveikio aplinkai.

Biurų kompleksą investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ valdomo fondo „Lords LB Special Fund II“ užsakymu pastatė „Veikmės statyba“ – bendrovė buvo šio projekto generalinė rangovė.

„Tvarumas ir harmonija su aplinka yra vienos iš mūsų vertybių, todėl džiugu, kad Lietuvoje formuojasi mums artimas statybų kokybės supratimas ir vis daugiau užsakovų renkasi dirbti pagal BREEAM“, – sako „Veikmės statybos“ direktorius Mantas Bagdonavičius.

Inovatyvūs sprendimai šiose statybose taikyti nuo pamatų – „Veikmės statyba“, atsižvelgdama į pastato vietą 10 metrų žemiau upės lygio ir geologinius tyrimus, pasiūlė įrengti ne įprastas gręžtinių polių, o diafragmines pamatų sienas, naudojant greiferinę grunto kasimo sistemą. Šis atnaujintas statybų metodas, dabartinėse Lietuvos statybose taikytas pirmą kartą, leido apsisaugoti nuo vandens pratekėjimo statybų metu, saugiau ir greičiau dirbti aukšto gruntinio vandens zonoje bei sutaupė apie 4 statybos mėnesius, o ateityje palengvins pastato eksploataciją.

Ant vieno iš dviejų naujosios būstinės korpusų stogo sumontuota saulės jėgainė, kurios pagaminta energija naudojama inžinerinėms sistemoms.

Pastate sumontuota vėdinimo sistema, valdoma atsižvelgiant į patalpose esančių žmonių skaičių, taip pat veikia moderni oro ir vandens šildymo ir šaldymo sistema, leidžianti pereinamuoju laikotarpiu, kai lauko temperatūra yra nuo –5 iki +15 laipsnių, šildyti pastatą nesinaudojant miesto šilumos tinklais, o išgauti šilumą iš lauko oro ir taip sunaudoti kur kas mažiau energijos. Be to, įrengtas biodinamiškai efektyvus apšvietimas, kuris prisitaiko prie žmogaus biologinių ritmų ir atitinka natūralios šviesos ciklą.

Po pastatu įrengtos dviračių ir paspirtukų saugojimo bei krovimo aikštelės, šalia pastato – padelio aikštelė.
BREEAM sertifikatu įvertinami nauji arba jau naudojami pastatai. Vertinamos skirtingos statinių sritys: vadyba, sveikata ir gerovė, energetika, transportas, vandentvarka, medžiagos, atliekų tvarkymas, ekologija, tarša. Įvertinimui good reikia surinkti ne mažiau nei 40, very good – bent 55, excellent – ne mažiau nei 70, o outstanding – ne mažiau nei 85 balus iš 100.

„Veikmės statyba“ pastatytas biurų kompleksas K29 Vilniuje dar 2007-aisiais buvo pirmasis Baltijos šalyse, įvertintas BREEAM Outstanding standartu. Šiuo metu bendrovės statomas biurų kompleksas „OFFICE 100 by Skraidenis“ Naugarduko gatvėje, Vilniuje, taip pat remiasi BREEAM standartu.