Naujiena

Profesionaliai suvaldytas ir laiku įvykdytas sudėtingas projektas

2022 07 27

Šalia Vilniaus kuriamoje Dvarčionių aukštų technologijų parko (ATP) teritorijoje modernų, užsakovo poreikiams pritaikytą mokslinių tyrimų centro rekonstrukcijos projektą buvo patikėta įgyvendinti patyrusiai ir profesionaliai statybų generalinei rangovei UAB „Veikmės statyba“, kuri jau anksčiau yra atlikusi vieno iš šios įmonės pastatų rekonstrukciją.

Pastatui taikyti itin aukšti užsakovo reikalavimai, įdiegti reikiamą švaros klasę ir mikroklimatą patalpose užtikrinantys inžineriniai sprendimai. „Projektas turėjo būti įvykdytas ne tik kokybiškai, bet ir greitai, - sakė bendrovės „Veikmės statyba“ direktorius Mantas Bagdonavičius. - Vienas esminių užsakovo reikalavimų buvo laikytis sutartų terminų: statybos užbaigimo terminas negalėjo būti keičiamas dėl numatytos gamybos pradžios ir gaminių tiekimo kliento užsakovams. Toks planavimas parodė didelį pasitikėjimą mūsų komandos profesionalumu“.

Nors darbų ritmą įtakojo būtinas projektinių sprendinių atnaujinimas, prisitaikant prie atsinaujinusių užsakovo poreikių, bet sudėtingas projektas buvo profesionaliai suvaldytas. Jį įgyvendinant svarbiausia buvo efektyvus ir greitas keitimų bei projektavimo valdymas, suderintas su prisitaikančiu darbų organizavimu.

Rekonstrukcijos metu naujas pastatas funkciškai sujungtas  su esamomis gamybos ir laboratorijų patalpomis, kuriose nepertraukiamai veikė jautri įranga, kuriai reikalingos ypač griežtus reikalavimus atitinkančio švarios patalpos. „Tai pavyko įgyvendinti kruopščiai planuojant darbus statybų aikštelėje ir proaktyviai valdant rizikas. Džiaugėmės, jog įmonės sukaupta patirtis ir šįkart padėjo įgyvendinti patalpų sujungimą be trikdžių“, - sako M.Bagdovaničius.

Kaip nurodė „Veikmės statyba“ direktorius, patalpų specifika šiame projekte išties netradicinė – visas statinys sujungtas su jame veikiančia įranga, pastato inžinerinės sistemos, ypač skirtos švarių patalpų įrengimui, kaip ir pati technologinė įranga, integruotos ir sujungtos nekonvenciniais sprendiniais, panaudoti išskirtiniai gaisrinės saugos sprendimai. Dalis technologinės įrangos kerta visus statinio aukštus, o tai reikalavo ne tik išskirtinių projektinių sprendinių, bet ir tinkamo darbų organizavimo, jog įrangos montavimas būtų integruotas į statybos procesą.        

Po rekonstrukcijos 20 metrų aukščio, penkių aukštų gamyklos pastato plotas siekia 11 236 kv. m, jame sukurta apie 300 naujų darbo vietų.

Dėl specifinių sprendinių kiekio, reikalingų kompleksiniam projekto įgyvendinimui, kartu su generalinio rangovo komanda objekte pasitelkta per 100 tiekėjų ir subrangovų.

Nepaisant projektinių sprendinių atnaujinimo, išlaikyti darbų terminus padėjo „Veikmės statybos“ projektų valdymo sistema ir keitimų valdymas, pritaikant statybos organizavimo procesus ir parenkant tinkamus sprendinius. Visas projekto įgyvendinimas buvo vykdomas pagal „Veikmės statybos“ sukurtą ir ištobulintą projektų valdymo sistemą, apjungiančią PMBOOK, TOC ir LEAN principus. Kompetentinga įmonės komanda, ilgametė patirtis rinkoje ir geras darbų planavimas užtikrina bet kokio sudėtingumo projektų sėkmingą įgyvendinimą numatytu laiku.