Naujiena

„Esco Lifesciences“ gamykla

2022 11 23

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėta statyti Singapūro medicininės įrangos ,,Esco Lifesciences" gamykla. Joje bus gaminami optimalų mikroklimatą ląstelėms užtikrinantys laminarai bei inkubatoriai.

„Simbolinis kastuvo įbedimas, reiškia ir tai, kad Lietuva yra saugi ir perspektyvi vieta šiuolaikiškai gamyklai. Vertiname ne tik aukštą pridėtinę vertę kuriančių gamyklų kaimynystę Kauno LEZ, bet ir Lietuvos specialistų profesionalumą ir žinias. Tikimės, kad naujoje gamykloje bus gaminama ne tik Lietuvoje kurta medicininė įranga, bet ir kiti „Esco Laboratories“ bei „Esco Pharma“ produktai“, – sako ,,Esco Lifesciences" atstovas Evaldas Pečiūnas.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Elijaus Čivilio, „Esco“ plėtra Lietuvoje įrodo aukštą gyvybės mokslų kompetencijų lygį šalyje.

„Įmonės pasirinkimas Lietuvoje įsteigti vienintelę gamybinę lokaciją Europos Sąjungoje ir būtent čia vykdyti plėtrą liudija, kad jau esame pasiekę aukštus talentų ir įgūdžių standartus, kurie yra ypatingai svarbūs gyvybės mokslų sektoriuje veikiančioms įmonėms. Tikimės, kad Lietuvos partnerystė su „Esco“ toliau augs ir stiprės“, – sako E. Čivilis.

Siekia tvarumo standartų

Gamyklos A++ energinės klasės 7710 kv. m. ploto dviejų aukštų pastato su sandėliavimo ir biurų patalpomis statybų rangovu pasirinkta ,,Veikmės statyba".

Gamyklos statybos vykdomos pagal pasaulyje vis labiau populiarėjantį, tačiau Lietuvoje dar retą  EPCM  (Engineering, Procurement and Construction Management) modelį. Jo esmė yra ta, kad visas  su gamyklos projektavimu ir statyba susijusias paslaugas klientas patiki vienam, vykdytojui. EPCM modelis leidžia išlaikyti koncepcinį ir techninį darbų vientisumą, suvienyti projektavimo ir statybos technologijas.

Naujajam pastatui siekiama labai gero BREEAM tvarumo standarto  įvertinimo. Projektuojant ir statant gamyklą yra taikomos tokios naujovės kaip viso gyvenimo ciklo analizė bei dinaminis energetinis modeliavimas. Papildomai, konsultuojamasi su ekologais dėl įvairiapusiškų tvarumo priemonių, pavyzdžiui, numatomas ne tik paukščių apsaugojimas nuo atsitrenkimo į stiklus, tačiau ketinama numatyti lizdavietes bei lesyklas. Pastato prieigose bus įrengtos tręštančios medienos  ir akmenų  krūveles  smulkiems  žinduoliams ar varliagyviams bei kitos priemonės prisidedančios prie vietos biologinės įvairovės.

Naujosios gamyklos automobilių stovėjimo aikštelėje projektuojamos ir elektromobiliams  pritaikytos vietos, numatoma vieta centralizuotai atvežamų darbuotojų išlaipinimui. Eismas sklype projektuojamas  taip,  kad  skirtingi  srautai  kirstųsi  kuo  mažiau. Judėjimo prioritetas  yra  suteikiamas  pėstiesiems, formuojamos  iškilios  perėjos, maksimaliai  sumažintas  pėsčiųjų, dviračių bei automobilių  srautų susikirtimų kiekis.

,,Esco Lifesciences" gamykloje Kaune taip pat bus įrengta sporto ir ekspozicijų erdvės, darbuotojų patogumui – įrengtas ir sveikatingumo kambarys.