LT

NAUJIENOS

„Veikmės statyba“ vyrai prisijungė prie „Cramo Ūsų klubo“

lapkričio 27, 2019

Jau daugiau kaip dešimtmetį lapkričio mėnuo Europoje yra skirtas prostatos vėžio prevencijai. Šį mėnesį vyksta įvairūs renginiai ir iniciatyvos, skirtos paskatinti vyrus pasitikrinti dėl šios ligos. Vyrai, palaikantys šį judėjimą, nusiskuta ūsus (ar barzdą) arba augina juos visą lapkritį. Taip išreiškiamas solidarumas sergantiems prostatos vėžiu, todėl ir mėnuo vadinamas „Barzdotu lapkričiu“ ar „Ūsuotu lapkričiu“.

„Veikmės statyba“ partneriai UAB „Cramo”, nuomojanti technikos, įrankių ir modulines patalpas, lapkričio 26 dieną pakvietė mūsų kolegas prisijungti prie „Cramo Ūsų klubo“ ir nemokamai atlikti prevencinius prostatos vėžio tyrimus. Tai antrus metus trunkanti „Cramo“ iniciatyva, subūrusi daugiau nei 600 vyrų, kurie jau atliko tokius tyrimus. Tyrimams pritaikyta mobili laboratorija keliauja po Lietuvą, sustodama partnerių ir klientų objektuose – taip vyrai, skirdami tik kelias minutes laiko, gali pasitikrinti ir užkirsti kelią klastingai ligai. Savo iniciatyvą „Cramo“ pavadino „Ūsų klubu“, siekdami atkreipti vyrų dėmesį, jog tikrintis sveikatą nėra gėda, tai – būtina.

„Kiekvienas, pasitikrinęs savo sveikatą, taps ir mūsų vyriškiausio „Ūsų klubo“ nariu. Jame renkasi drąsiausi, sąmoningiausi ir savo sveikatos vertę suprantantys vyrai, besirūpinantys tiek savimi, tiek savo artimaisiais. Tikime, jog „Ūsų klubas“ paskatins kuo daugiau vyrų kreiptis ieškant pagalbos bei tikrintis savo sveikatą dažniau, jog nebeliktų baimės ar gėdos jausmo rūpinantis savo gerove“, – sako „Cramo“ generalinis direktorius Darius Norkus.

„Veikmės statyba“ personalo vadybininkė Ugnė Kuprytė džiaugiasi, kad į „Cramo Ūsų klubą“ prisijungė net 85 „Veikmės statyba“ vyrai.

„Esame dėkingi „Cramo“ už tokią svarbią misiją. Džiaugiuosi, kad mūsų kolegos yra sąmoningi, atsakingi ir rūpinasi savo sveikata. Tikiu, kad jie taps pavyzdžiu savo draugams bei artimiesiems ir toliau skleis žinią, kad būtina periodiškai tikrintis savo sveikatą“, – sako Ugnė.

Prostatos vėžio tyrimas atliekamas paprastai – iš paciento venos paimamas kraujas. Per kelias dienas, paruoštas tyrimo rezultatas, individualiai persiunčiamas el. paštu. Atsiųstuose rezultatuose bus matoma svarbiausi tyrimų rodikliai, todėl, jei paaiškės, kad PSA (angl. Prostate-specific antigen) viršija normą, reikės kreiptis į savo šeimos gydytoją tirtis toliau.

Prostatos vėžys – tai dažniausia vyrų onkologinė liga Lietuvoje. Prostatos vėžys kasmet nustatomas per 3 tūkst. Lietuvos vyrų. Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja, kad PSA tyrimą kiekvienas vyras, sulaukęs 45 m. amžiaus, atliktų kartą per metus, o sulaukęs 50 m. – du kartus per metus. Ankstyvojoje stadijoje liga neturi specifinių požymių – skausmo, kitų sveikatos sutrikimų, o gydymas efektyvus tik nustačius ankstyvąją stadiją.

Rūpinkimės savimi!

 

KONTAKTAI

DIREKTORIUS Viktoras Navickas (+370 5) 278 9269
Statybos direktorius Mantas Bagdonavičius (+370 5) 278 9269
Personalo vadovė Janina Gaiževska (+370 5) 278 9021
Finansų direktorė Ingrida Ribakovė (+370 5) 278 9269
Kokybės ir technologijų skyriaus vadovas Tomas Trimonis (+370 5) 278 9269
Tiekimo skyriaus vadovas Rimas Skendelis (+370 5) 278 9269
Administratorė Monika Muzikevičiūtė (+370 5) 278 9269
UAB "Veikmės statyba"
Ozo g. 12A, 08200 Vilnius
Įmonės kodas: 300510465
PVM mokėtojo kodas: LT100002109115
Tel. (+370 5) 278 92 69
info@veikmesstatyba.lt