LT

NAUJIENOS

Prieš 10 metų ir šiandien: statybas pakeitę IT sprendimai

liepos 23, 2019

Esminius statybų proceso pokyčius per paskutinius 10 metų diktavo sparti IT sprendimų plėtra ir pasaulinė energetinių išteklių tausojimo politika. Taip mano bendrovės „Veikmės statyba“, kuri projektuoja, stato ir rūpinasi generaline statybų ranga, Kokybės ir technologijų skyriaus vadovas Tomas Trimonis. Dalijamės jo interviu verslo naujienų dienraščiui „Verslo Žinios“.

Specialisto vertinimu, naujausius IT sprendimus pasitelkusios statybų organizacijos dirba žymiai efektyviau nei prieš dešimtmetį. Problemos statybose ištaisomos operatyviau, sprendimai standartizuojami, o statybų proceso valdymas – efektyvesnis.

Kaip IT sprendimai keičia statybų procesą?

IT technologijų plėtra ir energetinių išteklių tausojimo politika turėjo didelės įtakos ne tik statybos procesui, bet ir reglamentavimui. Statybose įdarbinome mobiliąsias aplikacijas, programas ir įrankius, kurie sujungia statybų dalyvius, atliekamus darbus ir dokumentus – taupo laiką.

Priduodami objektą keliame dokumentus į skaitmeninę erdvę. Skaitmenizavus procedūras, jos tapo paprastesnės. Su Statybų inspekcija bendraujame nuotoliniu būdu. Statybų žurnalas šiandien – taip pat elektroninis.

Kasdienis statybų valdymas – efektyvesnis. Naudojame užduočių valdymo platformą „Einpix“. Ji turi duomenų bazę, prie kurios prijungti mūsų darbuotojai, rangovai, statybos objektai. Programa tarnauja ir darbų kokybės valdymui, ir saugai.

Statybos vadovas realiu laiku fiksuoja problemas – telefonu fotografuoja defektą ir siunčia atsakingiems darbuotojams. Nebereikia, kaip anksčiau, grįžti prie stalo, prisiminti visų bėdų, jų forminti, siųsti.

Dar vienas programos privalumas – galimybė analizuoti duomenis. Užduočių sąrašą galime įvairiais pjūviais filtruoti, matyti didžiausias problemas, optimizuoti procesus.

Išnaudojame naujas vaizdo kamerų galimybes. Anksčiau kameros tarnavo kaip apsauga. Dabar nuotoliniu būdu galime stebėti veiklą objektuose – papildomai kontroliuoti ir organizuoti darbų eigą. Tiekėjai gali matyti, ar nesibaigia medžiagos, darbų saugos atstovai – ar darbininkai dėvi šalmus.

Vaizdo įrašų apdorojimo programinė įranga leidžia analizuoti duomenis: skaičiuoti darbininkus objekte, piešti darbuotojų judėjimo trajektorijas. Tai vyksta naudojant dirbtinio intelekto sistemas realiu laiku.

Į naują lygį statybų organizavimą pakėlė statinio skaitmeninis modeliavimas (BIM), kuris iš esmės pakeitė projektavimo procesus – įgalino erdvinį 3D projektavimą ir suteikė naujų galimybių statybų procesų valdymui.

Kaip iš technologijų gausos atsirenkate jums tinkamas?

Naujus produktus išbandome, kviečiamės jų atstovus, atsirenkame protingiausią sprendimą. Neatsitiktinai savo paslaugas pristatome naudodami šūkį „Protinga statyba“. Esame viena iš pirmaujančių statybos organizacijų Lietuvoje, todėl naudojame tik moderniausias technologijas.

Modernių IT įrankių valdymas – pranašumas konkurencinėje kovoje. „Veikmės statybos“ paslaugas neretai renkasi užsakovai, pageidaujantys ne tik darbų kokybės, bet ir statybų greičio. Galime jį pasiūlyti, nes į pagalbą pasitelkiame šiuolaikines technologijas. Naudoti moderniausius įrankius skatiname visus statybų proceso dalyvius.

Kas pritraukė naujas technologijas į statybų rinką?

Naujoves diktavo užsienio investuotojai. Atėję į Lietuvą, jie iš statybų organizacijų tikisi statinių, atitinkančių ne tik Lietuvos norminius aktus, bet ir tarptautinius standartus.

Šiuo metu „Lords LB Asset Management“ fondui Vilniuje statome verslo centrą pagal BREEAM sertifikato įvertinimo programą „Outstanding“. Pagal LEED Gold „New Construction“ reikalavimus suprojektavome ir sostinėje statome A+ energinės klasės biurų pastatą NOVA bendrovei „Technopolis“.

Tiek modernių IT įrankių, tiek tarptautinių standartų naudojimą diktuoja ir šiuolaikinė tvari statyba, kuri vertina visą pastato gyvavimo ciklą. Nebepakanka tik pastatyti, reikia vertinti pastato poveikį aplinkai, žmogui, energetinį naudingumą, patogumą eksploatuoti.

Šiuolaikinė statyba iš principo orientuota į draugiškus aplinkai pastatus, medžiagas, technologijas. Žinoma, suvaldyti statybų procesą vien modernių technologijų nepakanka.

Kokia „Veikmės statybos“ formulė, kaip suvaldote?

Su inovacijomis deriname tradiciją. Tarp daugelį metų nekintančių stiprybių mūsų veikloje: inžinerinė patirtis ir žodžio laikymasis. Esame viena didžiausių statybos bendrovių, turinčių savo nuolatinių specialistų. „Veikmės statybos“ gretose – virš 300 darbuotojų.

Užsakovai vertina mūsų kvalifikaciją ir patikimumą. Rūpinamės ne tik generaline statybų ranga, projektų valdymu, bet patys montuojame ir šildymo, vėdinimo, vandentiekio, kitas inžinerijos sistemas. Taip pat vykdome karkaso įrengimo darbus. Esame rinkos lyderiai naudojant įtempto monolitinio gelžbetonio konstrukcijų „Post – tension“ technologiją.

„Veikmės statyba“ sėkmingai veikia nuo 2005-ųjų. Esame pastatę ne tik daug gyvenamųjų namų, visuomeninių paskirties pastatų, bet ir gamyklų, medicininės ir specializuotos paskirties objektų.

Tarp projektų – Inovatyvios medicinos centras Vilniuje, reabilitacijos centras Druskininkuose, priešgaisrinė stotis Vilniuje, hipodromas Lazdijuose, „Volkswagen“ automobilių centras.

Pernai užbaigėme „Hella“ Kaune ir „Glass LT“ Alytuje gamyklų statybas. Ryškiausi tarp administracinių pastatų – „Green Hall“, K29, „Quadrum“ Vilniuje, „Kauno Dokas“. Per pastaruosius 6 metus įgyvendinome virš 60 projektų.

KONTAKTAI Tel. nr. (+370 5) 278 92 69

ADMINISTRACIJA
PERSONALO SKYRIUS
KOKYBĖS IR TECHNOLOGIJŲ SKYRIUS
UAB "Veikmės statyba"
Ozo g. 12A, 08200 Vilnius
Įmonės kodas: 300510465
PVM mokėtojo kodas: LT100002109115
Tel. (+370 5) 278 92 69
info@veikmesstatyba.lt