LT

NAUJIENOS

Tvarios lyderystės receptas: greitis, pasitikėjimas ir drąsa keistis

liepos 16, 2019

Šįmet paskelbtame Lietuvos verslo lyderių reitinge esančios „Veikmės statybos“ įdirbis sostinėje akivaizdus: jos statytuose pastatuose gyvena arba dirba kas penktas vilnietis. Nors ir labai džiaugiasi miestą puošiančiais namais, didžiausiu laimėjimu bendrovės vadovas laiko patikimą ir žingeidų kolektyvą, kurio neišgąsdino krizės grėsmės ir neišbarstė permainų vėjai.

„Veikmės statyba“ ilgą laiką buvo žinoma kaip mūrinių gyvenamųjų namų statytoja. Šiandieninį jos profilį suformavo kartu su pasauliniu nuosmukiu atėjusios naujos technologinės tendencijos: pamačiusi, kad perspektyvos slypi kitur, kompanija sugebėjo per vienerius metus perorientuoti veiklą ir šiandien laikoma viena pajėgiausių generaline ranga užsiimančia bei bene didžiausią savų betonuotojų komandą turinčia bendrove, kurios vardo rinkai pristatinėti nebereikia. „Didžiuojamės savo žmonėmis, kurie yra žingeidūs ir nebijo pokyčių. Tik inovacijose ir matome ateitį“, – sako Viktoras Navickas, ilgametis „Veikmės statybos“ vadovas.

Jeigu reiktų vienu sakiniu apibūdinti, kas yra „Veikmės statyba“ šiandien, ką pasakytumėte?

Atsakyčiau, kad esame laiko patikrintas, patikimas kolektyvas, kuris ką pasako – tą padaro. Jaučiamės turintys labai stiprius žmones, kurie vysto inžinerinę mintį, ne ieško ramios užuovėjos, o nori iššūkių, atnešančių tobulėjimą. Ir labai lojalius – komandos branduolys suburtas nuo seno, jį papildome naujais nariais, kurie dažnai būna užaugę kompanijos viduje. Šiandien, kai konkurencija statybų sektoriuje itin arši, turi ryškiai išsiskirti iš kitų. Mūsų stiprybė – protinga statyba, efektyvus statybos procesų suvaldymas per inovatyvius sprendinius taip, kad trumpėtų statybos terminas. Tą galime žadėti tik turėdami tokią komandą, kokią turime dabar.

Profesionalūs, patikimi ir ištikimi žmonės – kiekvieno darbdavio svajonė. Kaip sekėsi suburti tokį kolektyvą?

Mums tai nebe svajonė, sugebėjome ją įgyvendinti. Tikrai turime komandą, su kuria visi iššūkiai įveikiami, kuri neskirsto – čia mano, o ten tavo atsakomybė. Mūsų įmonės principas – niekada neapgauk. Savo komandos nariais pasitikime šimtu procentų, jų žodis yra ir įmonės žodis. Vėlgi – todėl, kad su kolektyvo branduoliu – darbininkų brigadomis ir visu inžinerinių personalu – mes petys į petį jau 25 metai, puikiai vieni kitus pažįstame. Esame stiprūs tol, kol turime stiprius žmones, todėl įmonėje kuriame labai žmogišką, bendruomenišką, atvirą kultūrą, kurioje žmonės nebijotų imtis iniciatyvos ir žinotų, kad už klaidas niekas jų nenulinčiuos, o kaip tik padės išspręsti. Tačiau tam būtinas visiškas pasitikėjimas ir skaidrumas.

Darbuotojų kaita nedidelė, vadinasi, išvengėte emigracijos vėjų?

Daug šnekama apie išvažiuojančius darbuotojus, o aš tikrai negalėčiau tuo skųstis. Prie to prisideda ne tik bendra įmonės atmosfera, žmogiški santykiai, bet ir elementarūs dalykai – žmonės nuolat aprūpinti darbu, turi visas socialines garantijas, puikias darbo sąlygas – į tai žiūrime labai atsakingai. Daug statybos, projektų vadovų užsiauginame viduje. Tiems, kurie nori ir geba tobulėti, suteikiame visas sąlygas mokytis, motyvuojame, aiškiai įvardijame karjeros kelią. O per tą laiką spėjame gerai pažinti bręstantį talentą ir galime juo visiškai pasitikėti. Gerai žinau, kas vyksta mūsų objektuose, reguliariai juos aplankau, pasišneku su žmonėmis, stengiuosi pajusti jų nuotaikas. Kartais juokiuosi, kad mūsų darbe turi būti ir geras psichologas, mokėti rasti bendrą kalbą su visais. Tačiau jei pavyksta, gauni atlygį – ir lojalius darbuotojus, ir gerai sucementuotą komandą.

Kokius sudėtingiausius iššūkius teko įveikti?

Jei reikia išskirti tik kelis, tai pirmiausia biurų pastatas „Quadrum“, kuriame teko dirbti su sudėtingais apdailiniais betono paviršiais, be to, itin nepalankiomis sąlygomis – šaltą žiemą. Kitas įsimintinas objektas – daugiabutis Konstitucijos pr. 29, visiems gerai atpažįstamas iš lenktos viršutinės perdangos. Abiem atvejais teko daug mokytis, kaip suvaldyti betoną – įnoringą, gyvą medžiagą, kurioje vyksta nuolatiniai cheminiai procesai. „Hella“ gamykla Kaune išsiskyrė preciziškai suvaldytu statybų procesu: pradėję nuo pamatų iškart po Naujų metų, rugsėjį įteikėme raktus savininkams – vokiečių kompanijai. Visa tai ir yra protinga statyba – statyti moka visi, bet statyti greitai ir patikimai gali tik galvotų žmonių komanda, gebanti rasti nestandartinius ir inovatyvius sprendinius bei efektyviai planuoti.

Kad galėtumėt siūlyti novatoriškus sprendimus, turite būti itin atviri naujovėms.

Ir esame – kasdien ieškome naujų žinių. Konsultuojamės su kolegomis konstruktoriais iš Latvijos, Lenkijos, glaudžiai bendradarbiaujame su VGTU laboratorijomis, palaikome gerus santykius su Vilniaus architektų studija, važiuojame semtis technologinių žinių į Vokietiją, Šveicariją. Įmonėje atskiri padaliniai dirba tik su valdymo, planavimo metodikomis, perima gerąsias praktikas, kad tobulintų statybų proceso valdymą. Tačiau vėl noriu pabrėžti – be motyvuotų, pokyčių nesibaiminančių žmonių žengti priekin nebūtų įmanoma. Mūsų darbuotojai tik išmokę vieną technologiją greit mokosi naujos, nes pažanga labai greita, bet niekada nekilo jokių klausimų, kam to reikia. Komandos branduolys supranta, kad ar žmogus, ar įmonė – jei tik sustosi mokytis, po metų kitų ne tik lyderis nebūsi, tavęs išvis nebereikės.

Koks šiandienos lyderių sėkmės receptas ateičiai?

Nebijojimas keistis, žengimas koja kojon su inovacijomis ir tikslus planavimas. Tai būtinos sąlygos norint išlikti. Džiaugiuosi, kad savo komandai nereikia šito įrodinėti, netgi atvirkščiai – net galėdami rinktis, jie imasi sudėtingesnio projekto. Nes kuo didesnis iššūkis – tuo didesnis ir žinių progresas jį įveikus.

KONTAKTAI Tel. nr. (+370 5) 278 92 69

ADMINISTRACIJA
PERSONALO SKYRIUS
KOKYBĖS IR TECHNOLOGIJŲ SKYRIUS
UAB "Veikmės statyba"
Ozo g. 12A, 08200 Vilnius
Įmonės kodas: 300510465
PVM mokėtojo kodas: LT100002109115
Tel. (+370 5) 278 92 69
info@veikmesstatyba.lt